Добро пожаловать!

Приветствую на нашем блоге!
Приглашаем к сотрудничеству всех кого интересуют конкурсы, проекты, которые связаны с Европейской тематикой!

вторник, 17 января 2012 г.

Конкурс “Я пам’ятаю – наш внесок”

Українська асоціація європейських студій, за підтримки Міжнародної громадської організації “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”, оголошує конкурс “Я пам’ятаю – наш внесок” в рамках проекту “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні”, результатом якого стане електронний фонд живої пам’яті. Головним призом конкурсу є відеокамера.

З кожним днем від нас йдуть люди, що були свідками трагічних подій Другої світової та Великої Вітчизняної війн. Нашим обов’язком перед цими людьми є збереження для наступних поколінь їх спогадів, їх моральна та соціальна підтримка. Відомо, що одним з найбільш трагічних моментів війни стала діяльність нацистських концентраційних таборів. Доля людей, що пройшли крізь ці страшні випробовування, тяжко склалась, багато з них після повернення до СРСР вважались ворогами народу, та й в сучасній України вони не мають особливої підтримки з боку влади та суспільства. Діалог між жертвами нацизму і тоталітаризму та сучасною молоддю є можливістю передати унікальний досвід, аби запобігти повторенню тих подій, а також вікном можливості налагодити міжгенераційний діалог та сприяти подоланню соціальної ізоляції людей старшого віку, що мають обмежені можливості. Це особливо актуально в контексті Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями 2012, до відзначення якого в Україні долучились Євроклуби.


Конкурсний відбір: Запрошуємо зацікавлені молодіжні Євроклуби зробити свій внесок у збереження історичної пам’яті про Другу світову війну:

1. Шляхом проведення історичних майстерень в своєму навчальному закладі, селі, місті, районі, області з використанням методичних матеріалів проекту, залучити нові Євроклуби і ширшу громадськість до збереження історичної пам’яті. Перед майстернями просимо надсилати анонси, за підсумками - описовий та фото-звіти.
2. Зібрати інтерв’ю у жертв нацизму та тоталітаризму, використовуючи метод “усної історії”. Додаткові інтерв’ю з будь-якими іншими свідками та учасниками подій Другої світової війни теж заохочуються. Кількість інтерв’ю не обмежена. Зібрані інтерв’ю будуть становити частину Електронного фонду живої пам’яті про війну в Україні, та будуть розміщені на сайті проекту: iRemember.org.ua. Зібрані аудіо- та відео-інтерв’ю, їх дешифровки, оформлені відповідно до вимог збирання інтерв’ю за методом “усної історії”, фотографії й супровідні листи надсилаються організаторам.
3. Перевагу матимуть клуби, що організовуватимуть соціальну, волонтерську роботу молоді з представниками цільової групи проекту – на підставі фото і описових звітів.


Матеріали просимо надіслати на е-пошту: iremember.org.ua@gmail.com. Підсумки конкурсу будуть підбиватись 15 березня 2012 року.

Цільовою групою для збирання “усної історії” в рамках цього проекту є жертви нацизму та тоталітаризму – це особи, які в роки Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань з мотивів політичного, національного і релігійного характеру, ворожого ставлення до націонал-соціалізму. Серед них:

* колишні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Великої Вітчизняної та Другої світової війни;
* особи, які були насильно вивезені з території колишнього Союзу РСР на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім СРСР, або на території окупованих ними інших держав;
* діти, які народилися в місцях примусового тримання їх батьків та в місцях відбування батьками примусових робіт;
* діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв'язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням.


Методичні рекомендації доступні на сайті проекту iRemember.org.ua. Із запитаннями щодо проекту запрошуємо звертатись до Вікторії Калашнікової, керівника проекту, к.і.н., за телефоном: +38 (099) 706 53 33, е-пошта: iremember.org.ua@gmail.com.

Комментариев нет:

Отправить комментарий