Добро пожаловать!
Приветствую на нашем блоге!
Приглашаем к сотрудничеству всех кого интересуют конкурсы, проекты, которые связаны с Европейской тематикой!
Приглашаем к сотрудничеству всех кого интересуют конкурсы, проекты, которые связаны с Европейской тематикой!
пятница, 28 декабря 2012 г.
Соглашение об ассоциации Украины и ЕС
Константин Елисеев, посол Украины при Евросоюзе сообщил о том, что Евросоюз одобрил решение о подписании соглашения об ассоциации с Украиной. Кроме того, он добавил, что произойдет это не позднее 28-29 ноября 2013 года, до саммита «Восточного партнерства» в Вильнюсе. Посол рассказал, что решение уже принято и вопрос о том, состоится подписание или нет, больше не будет подниматься. ЕС одобрило подписание окончательно вследствие активной работы украинской дипломатии, геополитических вопросов, которые происходят вокруг Украины. Также положительное решение повлекло достижение в реформах в стране, таких как принятие нового Уголовно-процессуального кодекса, законов о биометрических паспортах и адвокатуре, законодательные акты в сфере энергетики. Несмотря на то, что важность сотрудничества с Украиной было отмечено всеми государствами-членами ЕС, разногласия в позициях все-таки есть. Они, по словам Елисеева, касались сроков подписания Соглашения. Одни страны готовы к подписанию сразу после технической готовности соглашения, другие предлагали дождаться прогресса в решении Украиной проблем. Также посол сказал, что члены ЕС не только поддержали важность подписания соглашения с Украиной, но и высказали мнение о том, что приступать к реализации соглашения нужно не дожидаясь ратификации.
А что касается безвизового режима для граждан Украины - Евросоюз может ввести его еще до подписания Соглашения об ассоциации ЕС. Такая информация поступила от заместителя польского министра иностранных дел Катажины Паучинськой-Наленч.
По ее словам, вопрос отмены визового режима не связан с ратификацией Соглашения об ассоциации. Поэтому его решение может наступить раньше, чем подписание Соглашения.
Замминистра также высказала свое мнение по поводу ассоциации с ЕС. Она поддерживает это соглашение, которое предусматривает создание зоны свободной торговли.
Постоянный представитель Украины в Евросоюзе сообщил, что государству осталось выполнить еще одно обязательство для подписания Соглашения – изменить функцию и роль института прокуратуры в своей стране.
Сегодня около 52% украинцев поддерживают присоединение страны к Европейскому Союзу. Об этом свидетельствуют результаты исследования, проведенного социологической группой "Рейтинг". "Согласно результатам исследования, 52% опрошенных украинцев поддерживают присоединение Украины к Европейскому Союзу. Не поддерживают – 34%. Еще 14% - не определились", - отмечают социологи. В целом же, количество "твердых" сторонников евроинтеграции возрастает ежегодно: если в 2010-2011 году однозначно поддерживали вступление Украины в ЕС около четверти украинцев, то в 2012 – по меньшей мере, треть. "Наибольшими сторонниками вступления Украины в ЕС является молодежь – почти две трети опрошенных в возрасте 18-29 лет поддерживают инициативу, а не поддерживают - только четверть. Наиболее пессимистично относятся к инициативе старшие люди – 38% поддерживают и 43% не поддерживают", - отмечается в материалах исследования. На протяжении последнего года почти не изменились и количество сторонников подписания Соглашения о Зоне свободной торговли с Евросоюзом. Зато незначительно, но возросло количество тех, кто считает Таможенный союз более выгодным для страны (с 34 до 37%). "В целом же, по мнению опрошенных, для Украины подписание Соглашения о Зоне свободной торговли с Евросоюзом выгоднее (40%), чем вступление в Таможенный союз с Россией, Беларусью и Казахстаном (37%). В то же время, 3% не смогли определиться", - отмечают в социологической группе "Рейтинг". Среди наибольших сторонников евроинтеграции жители Запада (77%), немногим меньше - Центра (64%), Севера (54%) и Востока (51%). В то же время, около половины опрошенных на Юге и Донбассе не поддерживают инициативу вступления в ЕС. "В результате Запад, Север и Центр Украины больше поддерживают Соглашение с Евросоюзом. Донбасс, Юг и Восток - вступление в Таможенный союз. Также на Востоке относительно больше неопределенных по данному вопросу. Молодежь, люди с высшим образованием традиционно больше поддерживают подписание Соглашения о Зоне свободной торговли с Евросоюзом, старшие - вступление в Таможенный союз с Россией, Беларусью и Казахстаном", - резюмируют социологи.
Исследование было проведено во всех регионах Украины с 25 сентября по 5 октября 2012 года среди украинцев, старших 18 лет. В целом были опрошены 2000 респондентов, относительная погрешность составляет не более 2,2%.
четверг, 27 декабря 2012 г.
Відкриття Школи європейських студій
Відкриття Школи європейських студій - як можливість поширити знання про діяльність Європейського Союзу в питаннях місцевого та регіонального розвитку
Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ оголошують про набір учасників на Школу європейських студій в Україні (EU Study Days in Ukraine).
Школа дасть можливість українським студентам та випускникам ВНЗ дізнатися більше про Європейський Союз та стосунки між ЄС та Україною від ключових експертів у цій сфері. Перший п’ятиденний етап школи відбудеться 6-10 березня 2013 року в Києві. Кінцева дата подання документів на Школу – 20 січня 2013 року. Участь у Школі є безкоштовною. Організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників. Робочі мови Школи – українська та англійська.
Інформація веб-сайту Школи Європейських студій, http://eustudydays.com/2012/11/14/application/
Фотоконкурс Syngenta Фото премії
Конкурс на Премію Syngenta фотографія відкритий для реєстрації від 6 вересня 2012 року, а дата закінчення прийому заявок 15 січня 2013.
Вам потрібно буде надати:
• У кількості 2 - 10 фотографій, які об’єднані єдиною темою. Можна використовувати одну назву і мати спільну тему або концепцію
• Власну біографію (не більше 500 слів англійською мовою) у додатку до заяви. Крім того, інформацію про місце, час, обстановку, і ситуацію, в якій фотографії були відзняті (макс. 500 слів англійською мовою).
• Опис вашої ідеї проекту (для комісії) (не більше 500 слів англійською мовою), а також докладні пропозиції по бюджету і докази того, що робота може бути виконана, як описано вище.
Зверніть увагу, що фотографії мають бути вашої власної роботі, і не можуть бути старше 10 років. Ви зберігаєте авторські права на всі свої фотографії, але, необхідне погодження, щоб дозволити нам показати їх та включати у будь-який матеріал, пов'язаний з врученням Syngenta фотографія - в тому числі для експозиції у виставках і конференціях.
Усі фотографії та інші дані повинні бути завантажені через сайт премії Фото Syngenta. Ми не можемо прийняти або повернути посланих по електронній пошті або на папері фотографій. Вся представлена інформація залишиться конфіденційною.
Ви можете завантажити кольорові або чорно-білі зображення з наступними властивостями:
• JPEG формат
• не менше 300 крапок на дюйм
• мінімальний розмір 1200 x 2500 пікселів
• Максимальний розмір файлу 5 Мб
Ви зможете змінити свій запис перед натисненням кнопки "відправити". Після того як ви представили вашу роботу, вона є остаточною і не може бути зміненою. Ви побачите повідомлення з підтвердженням успішну реєстрацію.
Журі:
Члени журі зустрінуться, щоб домовитися про трьох переможців. Переможці будуть оголошені та нагороджені призами протягом премії Syngenta Фото церемонії у травні 2013 року. Такі призи будуть вручені:
• 1-е місце: 15.000 доларів США, плюс до 25,000 доларів США для проекту комісії
• 2-е місце: US $ 10.000
• 3-е місце: 5000 доларів США
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, дивіться за посиланням . http://www3.syngenta.com/global/photo/en/Professional-Commission/Pages/how-to-enter.aspx
• Контакти: Syngenta
• www3.syngenta.com
Проект «Всесвітні студії» допомагає молоді
Проект «Всесвітні студії» допомагає найкращим та найталановитішим українським студентам втілити свої мрії в життя. Програма «Всесвітні студії» вперше пропонує українській молоді системний доступ до кращих університетів світу, незважаючи на її фінансові можливості.
Програма «Всесвітні студії» надає підтримку українцям в отриманні магістерського ступеню в одному з 200 кращих університетів світу (згідно з рейтингами 200 Top Universities The Times Higher Education та QS). Після отримання диплома отримувачі гранту мають повернутися в Україну та відпрацювати за фахом щонайменше 5 років.
Гранти від Фонду Віктора Пінчука надаються для отримання освіти у шести галузях, які Фонд вважає пріоритетними для подальшого розвитку України, а саме: аграрні науки, навколишнє середовище та екологія, альтернативна енергетика, аерокосмічна інженерія, право та державне управління. У першу чергу грант покриває витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. В середньому грант покриває до 60 % всієї необхідної суми.
Учасники проекту відбираються незалежною комісією у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. У 2010 році 17 молодих українців і українок здобули грант від "Всесвітніх студій", у 2011 – 19, у 2012 – 19.
Віктор Пінчук оголосив про запуск проекту під час щорічних зборів Глобальної ініціативи Клінтона (Clinton Global Initiative) у 2008 році.
www.worldwidestudies.org
среда, 26 декабря 2012 г.
Вітаємо Діда Мороза!
Дід Мороз – це істинно наш, слов’янський персонаж, що має давню історію. У переказах наших предків спрадавна існував Мороз – повелитель зимових холодів. У його образі знайшли віддзеркалення представлення стародавніх слов’ян про Карачуна – бога зимової холоднечі. Діда Мороза уявляли в образі старенького низенького зросту з довгою сивою бородою. Цей образ зимового повелителя художньо розвивається і утілюється в російських казках в образах Діда Студенця, Діда Тріскуна, Мороза Івановича, Морозка. Проте, хоча ці морозні діди не були позбавлені відчуття справедливості і співчуття і іноді одаровували тих, що забрідають в їх володіння добрих і працелюбних людей, вони не були пов’язані з приходом Нового року і роздавати подарунки не було їх головною турботою. Також образ міг піти від давніх вірувань у Велеса, який був також Богом Багатства. 6 грудня він сходить по сонячному промінню на Землю і приносить зародки багатства, врожаю, приплоду. Звідси ми і отримали образ бородатого Діда Мороза, який несе подарунки людям!
Прообразом сучасного Святого Миколая вважають реальну людину, що мала ім’я Микола, який народився в III столітті в Малій Азії (на березі Середземного моря) в багатій сім’ї і згодом став єпископом. Успадкувавши чималий стан, Микола допомагав бідним, нещасним людям і особливо піклувався про дітей. Після смерті Микола був канонізований. У 1087 році пірати викрали його останки з церкви в Демре, де за життя він служив єпископом, і переправили їх до Італії. Прихожани церкви були так сильно обурені, що вибухнув великий скандал. Поступово зі святого, якого знали і цінували тільки на його батьківщині, Микола став об’єктом шанування всіх християн Західної Європи.
Санта Клаус став відомий в Америці з XIX століття. Європейські емігранти образ . голландського Святого Миколи, якого на батьківщині називали Синтер Клаас, перевтілили в американського Санта-Клауса. Сучасного Санту придумав у 1823р. Климент Кларк Мур. Власне, Мур у поемі «A Visit From Saint Nicholasmore», більше відомій як «The Night Before Christmas», першим зобразив Санта Клауса як життєрадісного немолодого ельфа і поселив його в Лапландії. У 1860р. карикатурист Томас Наст уперше намалював його пухкеньким, бородатим дідусем в окулярах, в червоному ковпаку і з люлькою у роті. Існуючий нині зовнішній вигляд Санта Клауса належить пензлю Х. Сандблома — американського художника, що намалював в 1931р. серію малюнків для реклами «Кока-коли».
В новий рік у різних країнах чекають свого героя, який зветься по-різному:
У Нідерландах (Голландії) – це Sinter Klaas (“Сінтер Клаас”, “Сандеркласс”), який припливає на пароплаві у супроводі чорношкірих слуг і привозить подарункки.
У Фінляндії та інших скандинавських країнах популярний – Joulupukki (Йоулупуккі) – “Лісова людина” – “Різдвяний козел” – “Різдвяний дід”). Сучасний образ і легенда багато в чому узяті з американського Санта Клауса. Це теж старий дід із сивим волоссям, пишною бородою і вусами, у червоній куртці з темним шкіряним поясом, штанях і шапці-ковпаку. Обов’язково – окуляри. За легендою, живе на горі Корвантунтурі разом з дружиною Муорі (Марія) та гномами. У стародавні часи ходив під Різдво по будинках (колядував), пригощав слухняних дітей і карав неслухняних (для чого носив із собою різки).
У Карелії – Паккайне (“Морозець”), який, на відміну від більшості новорічних персонажів дуже молода людина з пустотливим характером.
В Італії – Баббо Натале (що в перекладі означає “Різдвяний дід”). Діти вірять, що він, залишивши свої сани на даху, а через пічну трубу проникає в будинок, де для нього припасено трохи молока і солодощів “для підкріплення”. Крім того до дітей приходить старенька Бефана, яка також у новорічну ніч приходить в будинки через димар і приносить хорошим дітям подарунки, а неслухняним дістається тільки зола.
Основний символ польського Нового року і Різдва – Різдвяна зірка. За біблійною легендою, ця зірка осяювала дорогу до немовляти Христа. Тому в ролі Діда Мороза у Польщі виступає Зоряна людина. Раніше в костюм Зоряної людини вбиралися священики і ходили по селах, обдаровуючи жителів гостинцями.
Японського Діда Мороза називають Сегацу-сан (що в перекладі означає “Пан Новий рік”).
У Швеції два Діди Морози: сутулий дід з шишкуватим носом – Юлтомтен і карлик Юлніссаар. І той, і інший під Новий рік ходять по будинках і залишають подарунки на підвіконнях.
У Франції теж два Діди Морози. Одного звуть Пер-Ноель, що означає “Батько Різдво”. Він добрий і приносить дітям в корзині подарунки. Другого звуть Шаланд (Chalande). Цей бородатий дідусь носить хутряну шапку і теплий дорожній плащ. У його корзині заховані різки для неслухняних і ледачих дітей.
На Кіпрі Діда Мороза звуть Василь. Діти співають в Різдво такі пісні-прохання:
“Святий Василь, щастя подаруй
Виконай всі мої бажання!
Та буде славне Різдво!”
У Країні Басків Діда Мороза звуть Олентцеро. Він одягнений в національний домотканий одяг і носить з собою фляжку хорошого іспанського вина.
У Румунії “сніжного дідуся” звуть Мош Джеріле. Він дуже схожий на нашого Діда Мороза.
У Монголії Дід Мороз схожий на пастуха. Він одягнений у волохату шубу і велику лисячу шапку. На боці у нього табакерка, кремінь і кресало, а в руках – довгий батіг.
В Узбекистані - діти чекають на Кербобо. Він одягнений в смугастий халат і червону тюбетейку. Кербобо їздить на ослику, пов’юченому мішками з новорічними подарунками.
У мусульманських країнах на початку травня приходить з подарунками свій дідусь на ім’я Хизир Ільяс. Носить він червоний ковпак, обвитий зеленим шаликом і одягнутий в зелений халат, на якому вишиті квіти.
Як в різних країнах звуть новорічних дарувателів можна глянути тут:
• в Україні — «Святий Миколай» або «Дід Мороз»
• в Азербайджані — «Shaxta Baba»
• в Албанії — «Babadimri»
• в Афганістані — «Baba Chaghaloo»
• у Белорусії — «Зюзя» або «Дєд Мороз»
• у Болгарії — «Дядо Коледа»
• у Бразилії — «Papai Noel»
• у Великій Британії — «Father Christmas»
• у Вірменії — «Dzmer Papi»
• у В’єтнамі — «Ông già Nô-en»
• на Гаваях — Канакалока
• у Греції — «Агиос Василис» (Святитель Василій)
• у Грузії — «Tovlis papa», «Tovlis babua»
• у Данії — «Julemanden» або «Julenissen»
• в Єгипті — «Papa Noël»
• в Ізраїлі — «Silvester»
• в Індонезії — «Sinterklas»
• в Іраці та Південеій Африці — «Goosaleh»
• в Ірані — «Baba Noel»
• в Ірландії — «Daidí na Nollaig»
• в Іспанії і Латинській Америці — «Papá Noel»
• в Італії — «Babbo Natale»
• у Каталонії — «Sinterklaas»
• у Китаї — Дун Че Лао Рен
• у Латвії — «Ziemassvētku vecītis»
• у Литві — «Kalėdų Senelis»
• у Нидерландах — «Kerstman»
• у Німеччині — «Weihnachtsmann» або «Nikolaus»
• у Норвегії — «Julebukk» або «Julenissen»
• у Польщі — «Święty Mikołaj»
• у Португалії — «Pai Natal»
• у Росії — «Дєд Мороз»
• у Румунії — «Moş Crăciun»
• у Сербії, Чорногорії та Боснії і Герцеговині — «Deda Mraz»
• у США та англомовній Канаді — «Santa Claus»
• на Тайвані — «Sèng-tàn Ló-jîn»
• у Татарстані — «Qış Babay» («Киш Бабай»)
• у Турції — «Noel Baba»
• в Угорщині — «Mikulás» або «Télapó»
• у Фінляндії — «Joulupukki»
• у Франції та франкомовній Канаді — «Le Père Noël»
• у Фрисландії — «Sinteklaas»
• у Чехії та Словаччині — «Ježíšek»
• у Чілі — «Viejito Pascuero»
• у Швеції — «Jultomten»
• у Шотландії — «Daidaín na Nollaig»
воскресенье, 23 декабря 2012 г.
международную конференцию на тему "Куда движется Европа? Европейская интеграция в трансформации "
В честь предстоящего 20-летия европейских исследований Ягеллонского университета в Кракове, Институт европейских исследований организует международную конференцию на тему
"Куда движется Европа?
Европейская интеграция в трансформации "
Конференция будет проходить с 19 по 20 сентября 2013 года, и примут участие ряд польских и международных экспертов, как ученых, так и практиков, в области европейской интеграции.
На конференции будет представлен широкий спектр тем, что отражает междисциплинарный характер европейских исследований и многогранный характер интеграционных процессов в Европе.
Вопросы, которые будут обсуждаться на конференции:
• внешние и внутренние политические, экономические и социальные проблемы, которые формируют современный процесс европейской интеграции,
• влияние недавнего кризиса еврозоны по вопросу о будущем процессе интеграции,
• изменения институционального и правового порядка Европейского Союза,
• проблемы строительства и реконструкции европейской идентичности и процессов европеизации,
европейские миграционные процессы и их влияние на европейскую интеграцию.
Все выше представленные вопросы должны быть рассмотрены с наднациональными, национальными, а также местным и региональным перспективам. Мы надеемся, что этот список тем, будет представлять интерес для вас и призываем принять участие в нашем предприятии. Рабочими языками конференции будут английский и польский языки. Наиболее заметные работы, преобразованные авторами статей, будут опубликованы в специальном выпуске журнала "Politeja".
Заявки на участие в конференции следует направлять по электронной почте jorzech@ces.uj.edu.pl по 20 января 2013 в соответствии с прилагаемой электронной форме. Решение о допуске будут объявлены до 15 февраля 2013 года.
Организационный взнос составляет 100 евро и включает материалы конференции, питание во время кофе-брейка, обед и ужин в первый день конференции, а также расходы на публмкации пост-конференции. Информация об оплате будет отправлена вместе с уведомления о поступлении.
Міжнародний обмін «Європа після кінця світу»: шукає учасників з України
Чи ти віриш в те, що кінець світу настане в 2012 році? Якщо ні, то подавай заявку на участь в міжнародному молодіжному обміні «Європа після кінця світу» метою якого є обговорити вірогідні причини апокаліпсису, а також дізнатись про те, як ми можемо цьому запобігти. Креативна молодь з 6 країн: України, Польщі, Румунії, Грузії, Азербайджану та Норвегії зберуться з 15 по 24 січня в м.Суми для того, щоб спільно знайти відповіді на глобальні питання.
Земля – це місце, де ми живемо, а Європа – наша батьківщина. І для нас вона існувала вічно. Але людство розвивається так швидко, що часто просто не має часу зупинитись та подумати про майбутнє. Згідно з календарем Майя, кінець світу може настати вже у 2012 році. Існує багато теорій, що може призвести до цього. Та найбільш популярними версіями, що пов’язані з діями людини, є природні катастрофи та світові війни.
Але ми не хочемо вірити в такі драматичні події. Дивлячись оптимістично у майбутнє, ми все ж маємо усвідомлювати, що ніщо не є вічним, і нашим обов’язком є зберегти світ, в якому ми живемо якнайдовше.
Основна тема проекту – це активне та відповідальне громадянство, яке включає життя в мирі з людьми навколо нас (недискримінація, толерантність, повага, розуміння та допомога) та турботу про довкілля.
Завдання проекту:
сприяти активному громадянству молоді;
мотивувати молодь відповідально ставитися до навколишнього середовища;
сприяти ненасильницькому спілкуванню та толерантності серед молоді;
розвинути у молоді почуття підприємництва у соціальній сфері;
створити атмосферу для міжкультурного навчання, що сприятиме порозумінню між молодими людьми з різних країн;
розвинути співпрацю у молодіжній сфері на європейському рівні.
Під час молодіжного обміну будуть використані неформальні методи освіти, інтерактивні вправи, а також передбачені дискусії, обговорення, майстер-класи, міжнародне та міжкультурне спілкування, національні вечори та екскурсії. Родзинкою проекту стане рольова гра LARP (Life Action Role Play), в якій учасники розіграють постапокаліптичний сценарій.
Хто може взяти участь: активна молодь віком від 18 до 25 років, з достатнім рівнем володіння англійською мовою.
Дата проведення: 15-24 січня 2013 року.
Місце проведення: м. Суми, Україна.
Організатори забезпечують: харчування, проживання, участь у всіх елементах програми, необхідні матеріали та обладнання, а також компенсацію 70% проїзду.
За рахунок учасників: 30% від вартості проїзду, реєстраційний внесок – 10 євро.
Як подати заявку: бажаючі взяти участь, будь-ласка, до 3 січня 2013 року включно заповніть онлайн анкету. Так як кількість місць обмежена, відбір учасників буде відбуватись на конкурсній основі.
Організатори проекту: СМГО «Центр європейських ініціатив» (Україна), www.eu.sumy.ua.
Проект реалізується за підтримки програми ЄС «Молодь в дії».
За детальною інформацією звертайтесь: (0542) 79-86-68 або info@eu.sumy.ua.
Про права у США, уроки демократії
Центр політологічних досліджень (м. Донецьк), спільно з порталом “Американські клуби в Україні” та Київським ресурсним центром для випускників (АRС) оголошують II щорічний конкурс студентських есе на підтримку демократії в Україні, на тему “Білль про права в США: уроки демократії для України”. З середини минулого сторіччя щороку 15 грудня в США відзначається День Біллю про права. В чому історична значущість цього документу? Які були його основні наслідки для Сполучених Штатів і світу? Як американський досвід із закріплення прав і свобод, та обмеження свавілля держави може бути корисним для України?
Запрошуємо студентів вищих навчальних закладів України дати відповіді на ці актуальні запитання у форматі есе. Учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів - члени Євроклубів та “американських клубів” України - також запрошуються надсилати есе на конкурс!
Автори кращих творів отримають сувеніри від Американського Союзу за Громадянські Свободи (м. Гонолулу, Гаваї), переможець отримає заохочення від Київського ресурсного центру для випускників.
Мова есе: українська, англійська або російська.
Обсяг - від 1,5 до 2 сторінок (1,5 інтервал, кегль 14). У супровідному листі прохання вказати ім’я та прізвище автора, місце навчання (назва навчального закладу, спеціальність, рік навчання), а також контактні дані (е-пошта, мобільний телефон). Есе, що беруть участь в конкурсі, будуть розміщуватись на блозі Центру політологічних досліджень: cps-dn-ua.blogspot.com. Англомовні есе будуть також розміщені на порталі amclubs.org.ua. Запрошуємо брати участь в обговоренні есе, надісланих на конкурс, кращі коментатори отримають заохочувальні призи.
Конкурсні роботи будуть оцінені експертним журі за наступними критеріями: новизна ідеї, зрозумілість, цікавість, критичність мислення, грамотність. Усі есе будуть перевірені на наявність плагіату, заявки із плагіатом будуть виключені зі змагання. Заявки та запитання щодо конкурсу прохання надсилати на е-пошту: democracy.essay@gmail.com. Останній термін подання робіт – 15 січня 2013 року.
* * * * *
Інформація про перший конкурс есе на підтримку демократії в Україні доступна за посиланням: cps-dn-ua.blogspot.com/2012/02/blog-post_28.html
Конкурс для старшокласників «За дипломом до Америки!»
Напиши есе та виграй стипендію 12750 дол. США від INTO Colorado State University
Навчальний центр INTO при Colorado State University (США) та міжнародне освітнє агентство DEC education запрошують школярів у віці 15-16 років взяти участь у конкурсі есе та виграти стипендію на навчання на програмі Undergraduate Pathway.
Згідно з умовами конкурсу, учасникам необхідно написати переконливе і оригінальне есе англійською мовою на тему: «What Profession I Deem to Become of Great Demand in the Nearest Future». Роботи приймаються до 15 січня 2013 року.
За умовами конкурсу призерів буде нагороджено:
• 1-е місце: стипендія 12750 $ на підготовчу програму Undergraduate Pathway. Стипендія покриває половину вартості навчання (інші супутні витрати переможець повинен сплатити самостійно).
• 2-е місце: знижка 50% на послуги DEC education з організації поїздки на мовні курси в будь-яку країну світу (переліт, навчання та проживання оплачуються самостійно).
• 3-е місце: місяць безкоштовного навчання на загальних курсах в Британській мовній школі DEC school (тільки для киян).
• 4-е і 5-е місце: сувеніри з символікою DEC education і Colorado State University.
З детальними умовами конкурсу ви можете ознайомитися на сайті компанії DEC education: http://dec-edu.com/scholarships-50.html.
Із запитаннями, що стосуються процедури та умов проведення конкурсу, ви також можете звернутися до координатора конкурсу в Україні Олександри Гавронської, івент-менеджера агентства DEC education: (044) 390-76-24, a.havronska@dec.ua.
Програма Undergraduate Pathway - річна програма підготовки, що дозволяє вступити відразу на 2-й курс в Colorado State University. Програма розроблена спеціально для іноземних студентів і поєднує вивчення англійської мови з університетськими предметами, а також забезпечує розвиток академічних навичок (study skills).
Colorado State University (CSU) - державний дослідницький університет у Форт-Коллінз, Колорадо. Навчальний заклад засновано у 1870 році, налічує 27500 студентів і є освітнім та науково-дослідницьким лідером штату. На наукові розробки щорічно виділяється 330 млн дол. США, на розвиток інфраструктури - 867 млн, що є одним з найбільших показників у США. До структури університету входять 8 коледжів, в яких викладається 71 програма бакалавріату, 73 магістратури та 43 програми докторантури. Також CSU посідає провідні національні позиції за наступними спеціальностями: бізнес, ветеринарія, комп'ютерні науки, машинобудування, науки про Землю, статистика.
INTO - міжнародне об'єднання підготовчих центрів, що працюють на базі престижних університетів англомовного світу. Для іноземних студентів компанія організовує спеціальні підготовчі програми, що надають можливість прямого вступу на програми бакалавріату та магістратури з широкого спектру напрямків. Навчаючись і проживаючи на кампусах разом зі студентами денного відділення, студенти з інших країн повністю інтегруються в університетське середовище і користуються тими ж правами і привілеями, що і їх англомовні ровесники.
Международный конкурс плаката «Русский язык – язык мира и мiра»
Международный конкурс плаката
«Русский язык – язык мира и мiра»:
Учредитель конкурса Русско-шведское общество культуры в Гётеборге (Швеция)
Всех нас объединяют – культура, история и язык. Где бы мы не жили, в какой уголок мира не занесла бы нас судьба – мы несем в себе зерна российской культуры, русской национальной традиции и ментальности. Мы думаем и видим сны на русском языке!
Одной из основных задач конкурса мы считаем: объяснить подрастающему поколению, что русский язык, как любой другой, не знает границ. Во всем мире известны сказки А.С. Пушкина, открытия М.В. Ломоносова, победы российских спортсменов, русские традиции гостеприимства. Именно ученые, деятели науки и культуры, русский народ создают имидж России и русского языка.
Девиз конкурса: «Что для нас является знаком русского языка как языка МИРА и МiРА!»
Участниками конкурса могут быть русскоговорящие дети и подростки в возрасте 8 – 22 лет, изучающие русский язык как иностранный/ второй родной (многоязычные дети с русским как одним из родных вне России, представители иных наций и народностей в России)/ неродной (мигранты в России).
Возрастные категории: 8-12 лет, 13-16 лет и 17-22 года.
Сроки проведения конкурса:
1 сентября 2012 года – объявление конкурса
прием работ - с 1 декабря 2012 года по 1 апреля 2013 года
6 июня 2013 года (День русского языка) – открытие выставок оригинальных плакатов финалистов в Швеции и объявление победителей
до 30 августа 2013 года – создание, печать и размещение плакатов-победителей на сайтах партнеров конкурса для бесплатной загрузки
Требования к плакатам
Строгое соответствие теме конкурса и ЗАКОНАМ ПЛАКАТНОГО ИСКУССТВА (плакат, а не рисунок)!
Техника исполнения: любая, кроме мелков и угля (рисунок не должен «мазать»); на плотном ватмане, коллажи или компьютерная графика также принимаются.
Размер плаката на ватмане: строго формат А3 (из-за сложностей с последующим оформлением работ для выставки от иных форматов мы вынуждены отказаться).
Правила оформления работ:
1. На отборочный тур конкурса присылаются отсканированные плакаты в формате jpg. К письму по электронной почте должен быть прикреплен файл с плакатом (названный ЛАТИНИЦЕЙ): Familija_Imja_...let_Strana_Nazvanie risunka.jpg Например: Ivanov_Ivan_12let_Anglija.JPG
2. В самом теле эл.письма должна быть заполненная по-русски заявка на участие в конкурсе:
Заявка на участие в конкурсе
Автор рисунков:
Дата рождения и количество полных лет:
Страна проживания:
Домашний адрес:
Контактный телефон:
Адрес эл.почты:
3. Плакаты НЕ архивировать (НЕ использовать ZIP, RAR и др.), НЕ вставлять в презентации или документы doc.
4. В теме письма указывать ЛАТИНИЦЕЙ: Familija Imja ...let Strana
Например: Ivanov Ivan 12let Anglija
Присланные на электронный адрес работы принимаются к участию в конкурсе ТОЛЬКО при условии правильного оформления (см. выше I-Ш). Работы не рецензируются и не возвращаются.
Электронные письма просьба направлять на адрес
Plakat_2013@mail.ru
Финалисты получат письмо от оргкомитета конкурса с просьбой выслать в адрес оргкомитета ОРИГИНАЛЫ работ. Оригиналы просьба отправлять ТОЛЬКО после получения соответствующей просьбы жюри.
Награждение
Победители конкурса (10 человек) получат: диплом победителя (1-3 места в каждой возрастной группе, приз симпатий жюри); книги на русском языке и наборы для рисования от наших партнеров и спонсоров.
По работам победителей будут сделаны наборы плакатов – часть тиража также получат авторы рисунков.
Работы победителей будут опубликованы в изданиях наших партнеров. Кроме того, работы победителей будут участвовать в международных выставках.
А самое главное – все материалы победителей и лауреатов будут размещены на общедоступном образовательном портале bilingual-online.net и станут доступны тысячам детей, родителей и педагогов во всем мире!
Відкритий конкурс для художників в резиденції програми 2013 року
Відкритий конкурс для художників в резиденції програми 2013 року -
Kunst-Stoffe - Центр повторного використання матеріалів, Берлін / Німеччина, пропонує резиденції для художників всіх дисциплінах. Час стажування з 15 травня - 15 вересня.
Kunst-Stoffe є культурною організацією, що займається питаннями вивчення вартості та відходів. Ми проводимо цю місію в трьох областях діяльності: Kunst-Stoffe підтримує постійний і змінюваний виставки вийшли з вживання матеріалів і робить їх доступними для творчої практики. Ми виконуємо проекти та теперішньому дослідженні естетики та стратегії повторного використання. Ми пропонуємо семінари і споруди для забезпечення практиці підставою для творчого пошуку ідей достатності і засобів до існування.
Резиденція пропонує робоче місце в Kunst-Stoffe. Художник матиме студію в ексклюзивному розпорядженні і додаткове робоче простір на відкритому повітрі, а також частковий доступ до обладнані майстерні для дерева, металу і ремесел роботи. Придбання матеріалів будуть підтримуватися, якщо це необхідно.
Життя і відрядні витрати повинні бути покриті учасником. Для житла, ми можемо організувати для приміщення прим. 300 євро / місяць де все включено.
Kunst-Stoffe буде надавати підтримку в придбанні проїзних грантів якщо це необхідно.
До кінця перебування, кожен художник має можливість представити процес роботи і результатів у виставковому залі для публіки. Під час перебування учасники будуть підтримуватися в тому, відкриті презентації студії та проведення семінарів, якщо це необхідно.
Зацікавлені виконавці можуть відправити електронну заявку в одному PDF, що складається з наступних дій:
- Лист намір опису заявників зацікавленість у роботі в контексті Kunst-Stoffe
- Документація не більше ніж на двох попередніх проектів
- Проектна пропозиція, із зазначенням заходів, запланованих в Берліні
- Пропонований графік (бажаний інтервал часу та тривалості перебування)
Будь ласка, зверніть увагу: Заявки, що не відповідають цим критеріям, розглядатися не будуть.
Заявки приймаються до 31 грудня 2012.
Для подальших питань, будь ласка, зв'яжіться з нами по електронній пошті:
проживання (в) Kunst-Stoffe-berlin.de.
Більш докладну інформацію про Kunst-Stoffe см. www.kunst-Stoffe-berlin.de.
Kunst-Stoffe - Zentralstelle für wiederverwendbare Materialien еВ
обласний конкурс «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ».
14 грудня 2012 року на базі Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості був проведений обласний конкурс «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ».
Активну участь у конкурсі прийняли учні Гімназії №9 Кіровоградської міської ради, Новгородківського НВК, Добровеличківської ЗОШ – інтернату І-ІІІ ст., НВК «Кіровоградський колегіум», НВО СЗШ І-ІІІ ст. - ліцей №8 Кіровоградської міської ради, Грузьківського НВК та Назарівського НВК Кіровоградської районної ради, Балахівської ЗШ І-ІІІ ст. Петрівської районної ради, НВК «Знам’янська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей», Помічнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Помічнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Добровеличківської районної ради, Новомиргородської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Новоукраїнської ЗОШ І-ІІІ ст. №8, СЗШ №6 Кіровоградської міської ради, Бірківської ЗШ І-ІІІ ст. Олександрівського району, Дмитрівської ЗШ І-ІІІ ст. Знам’янської районної ради, НВО №25 Кіровоградської міської ради, НВО №33 Кіровоградської міської ради, НВО №32 Кіровоградської міської ради, ЗОШ І-ІІІ ст. №30 Кіровоградської міської ради, НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст. з утриманням дітей-сиріт та класами для дітей зі зниженим зором – центр позашкільного виховання» Кіровоградської міської ради, Кіровоградського обласного НВК (гімназія-інтернат – школа мистецтв), вихованці Кіровоградського обласного ЦДЮТ, Знам’янського РЦДЮТ.
Високий рівень підготовки учасників конкурсу свідчить про сприяння поширення інформованості і розуміння щодо процесів поступової інтеграції України до європейських структур співробітництва і безпеки, зацікавленості молоді цією проблематикою в Кіровоградській області. Учні та вчителі розширюють знання про Європу та Євросоюз, усвідомлюють важливість питань, що стосуються міжнародної та європейської інтеграції, демонструють готовність скористатися можливостями нашого часу в налагодженні мирного співіснування в різноманітній Європі.
На підставі рішення організаційного комітету конкурсу
переможцями обласного конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ» визначили учнів:
Гарасько Ірину – ученицю Кіровоградського обласного НВК (Гімназія –інтернат-школа мистецтв),
Макаринську Катерину – ученицю НВО №25 Кіровоградської міської ради,
Замкового Володимира, Льовушкіну Ярославу, Бебік Інну – учнів НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2 – ліцей»,
Глущенко Діану – ученицю Новоукраїнської ЗОШ І-ІІІ ст. № 8,
Шеремет Івана – учня НВО «ЗОШ-інтернат І-ІІІст. з утриманням дітей-сиріт та класами для дітей зі зниженим зором-центр позашкільного виховання» Кіровоградської міської ради.
1.1 Відмітити високий рівень підготовки учнів у написанні есе:
Півень Валерію – ученицю НВО № 32 Кіровоградської міської ради, Шеремета Івана – учня НВО «ЗОШ-інтернат І-ІІІст. з утриманням дітей-сиріт та класами для дітей зі зниженим зором-центр позашкільного виховання» Кіровоградської міської ради,
Шаповалову Анастасію – ученицю НВО №33 Кіровоградської міської ради,
Радул Марину – ученицю Грузьківського НВК Кіровоградського району,
Кошмана Ярослава – учня Кіровоградського обласного НВК (Гімназія –інтернат-школа мистецтв),
Завалько Олену – ученицю НВО №25 Кіровоградської міської ради, Дерев’янко Руслану – ученицю Глинської ЗШ І-ІІІ ст. Світловодського району,
Сергатого Юрія – учня Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ст.№2,
Стець Дарію – ученицю ЗШ І-ІІІ ст.№30 Кіровоградської міської ради, Ковальчук Карину – ученицю НВО №26 Кіровоградської міської ради.
1.2. Відзначити керівників євроклубів Берлін О.А. (євроклуб «Астра» Кіровоградського обласного НВК (гімназія-інтернат – школа мистецтв), Талашкевич Л.В. (євроклуб «Веселка» Новоукраїнської ЗОШ І-ІІІ ст. №8), Арутюнян О.С. (євроклуб «Надія» Кіровоградського обласного ЦДЮТ) , Леоновець Н.А.(євроклуб «Єдність» Гімназії №9 Кіровоградської міської ради), Федорову М.І. (євроклуб «Ми разом» НВО №25 Кіровоградської міської ради), Томенко В.В. (євроклуб «Всесвіт» СЗШ І-ІІІ ст.- ліцей №8 Кіровоградської міської ради), Мітякову О.Л. (євроклуб «Промінь Європи» Балахівської ЗОШ І-ІІІ ст. Петрівського району), Колісніченко С.В. (євроклуб «Лідер» Помічнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Добровеличківського району), Панкевич В.І. (євроклуб «Мерідіан» НВК «Знамянська ЗОШ І-ІІІ ст.№2 – ліцей»), Сигида Ю.Г.( клуб «Надія» Помічнянської ЗОШ І-ІІІст. №3), Бонк А.В. (євроклуб «Шанс» СЗШ №6 Кіровоградської міської ради), Краснощок А.П. (євроклуб «Євроклас» Новомиргородської ЗОШ І-ІІІ ст.№2), Устюжаніну О.В. (євроклуб «Скіф» Добровеличківської ЗШ - інтернату), Хмель Л.О. (євроклуб «Європа без меж» Знам’янського РЦДЮТ), Бринзу Я.С. (євроклуб «Євродіти» Грузьківського НВК Кіровоградського району), Горобченко І.М. (вчитель Назарівського НВК Кіровоградського району), Орленко В.В. (вчителя Новгородківського НВК), Любезну І.В. (євроклуб «Соняшник» Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. Світловодського району), Булгакову О.О. (євроклуб «Пікаділлі» НВК «Кіровоградський колегіум»), Діхтярь В.В. (євроклуб «Фієста» НВО №32 Кіровоградської міської ради), Дейкун М.О. (євроклуб «В єднанні – сила» Кіровоградської міської ради), Іванюк І.О. (євроклуб «Калейдоскоп» НВО №33 Кіровоградської міської ради), Сидорчук К.П. (євроклуб «Європейський діалог» ЗОШ І-ІІІ ст. №30 Кіровоградської міської ради) за плідну роботу щодо підготовки молоді до участі у конкурсі.
Про проведення обласного конкурсу до міжнародного дня толерантності
Рада євроклубів Кіровоградщини Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості у період з 01 до 23 листопада 2012 року провела творчий конкурс «Толерантність як основа сучасного світу», присвячений Міжнародному дню толерантності.
Активну участь у конкурсі взяли учні навчальних закладів Петрівського, Маловисківського, Кіровоградського, Знам’янського, Голованівського, Долинського, Новоукраїнського, Новомиргородського, Олександрійського,
Світловодського, Компаніївського, Ульяновського, Гайворонського Добровеличківського районів, міст Кіровограда, Олександрії, Знамянки, вихованці Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю, комунального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості.
Проведення конкурсу зацікавило учнів та членів євроклубів навчальних закладів інших областей України, а саме: вихованців центру дитячої та юнацької творчості «Терноцвіт» міста Кривий Ріг Дніпропетровської області та учнів Піщанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Красноармійського району Донецької області. Членами журі були високо оцінені роботи, подані на конкурс.
Вітаємо переможців:
у номінації фотографія:
І місце – Кій Інну, ученицю Назарівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської райдержадміністрації;
ІІ місце - Лозан Марину, ученицю Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю;
ІІ місце – Яремчука Дмитра, вихованця Маловисківського районного будинку дитячої та юнацької творчості;
ІІІ місце – Сомова Мирослава, учня Новомиргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1.
у номінації малюнок:
І місце - Нікітенко Антоніну,ученицю навчально-виховного об'єднання "Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з утриманням дітей-сиріт та класами для дітей зі зниженим зором - центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради;
ІІ місце – Півненко Олександра, учня навчально-виховного об'єднання "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 20 - дитячий юнацький центр "Сузір'я" Кіровоградської міської ради;
ІІІ місце – Дилюрман Олену – ученицю Созонівського навчально-виховного комплексу Кіровоградської райдержадміністрації;
ІІІ місце – Дудник Аліну, вихованку комунального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості».
У номінації плакат:
І місце – Єріненко Ірину, ученицю Помічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Добровеличківської райдержадміністрації;
ІІ місце – Кутаха Дениса,учня навчально-виховного об'єднання - "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад школа І ступенів "Гармонія" - гімназія імені Тараса Шевченка - центр позашкільного виховання "Контакт" Кіровоградськї міської ради;
ІІІ місце – Євроклуб «Європа без меж» районного центру дитячої та юнацької творчості Знам’янського району.
Про проведення обласного конкурсу до Дня міжкультурного діалогу
З 10 вересня до 15 жовтня 2012 року за підтримки Ради євроклубів Кіровоградщини Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості у навчальних закладах області відбувся творчий конкурс до Дня міжкультурного діалогу.Активну участь у конкурсі взяли вихованці Олександрівського центру дитячої та юнацької творчості, Бобринецького районного центру дитячої та юнацької творчості, Долинського центру дитячої та юнацької творчості, Устинівського центру дитячої та юнацької творчості, учні Помічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Добровеличківського району, Олександрійської гімназії-інтернату, Грузьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кіровоградського району, Балахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівського району, Глинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Світловодського району, Новомиргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Кіровоградського обласного загальноосвітнього НВК гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв), НВК «Кіровоградський колегіум» Кіровоградської міської ради, Гімназії № 9 Кіровоградської міської ради, спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 32 Кіровоградської міської ради, загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 35 Кіровоградської міської ради, спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Кіровоградської міської ради, НВО «Природничо-економіко-правовий ліцей-спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 8 - позашкільний центр» Кіровоградської міської ради, НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 - дошкільний навчальний заклад - центр дитячої та юнацької творчості "Надія" Кіровоградської міської ради, загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 33 Кіровоградської міської ради, загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №22 Кіровоградської міської ради, НВО «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 26 - дошкільний навчальний заклад - дитячий юнацький центр "Зорецвіт" Кіровоградської міської ради, Гімназії нових технологій навчання Кіровоградської міської ради, Навчально-науково педагогічного комплексу Кіровоградської міської ради, комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості».
Вітаємо переможців обласного конкурсу:
у номінації «Літературні твори»:
І місце – Сапожнікову Яну, вихованку євроклубу «Єдність» гімназії № 9 Кіровоградської міської ради;
ІІ місце – Проценко Варвару, ученицю Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Вільшанської райдержадміністрації;;
ІІІ місце – Козяр Яну, ученицю загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Новомиргородської райдержадміністрації;;
у номінації «Конкурс малюнків та плакатів»:
І місце – Карацук Юлію, вихованку Євроклубу «Співдружність» Бобринецького районного центру дитячої та юнацької творчості;
І місце – Мітякову Юлію, ученицю Балахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівського району;
II місце – Горбенко Владу, ученицю НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 - дошкільний навчальний заклад - центр дитячої та юнацької творчості "Надія" Кіровоградської міської ради;
II місце – Маслову Марію, вихованку євроклубу «Всесвіт» НВО «Природничо-економіко-правовий ліцей-спеціалізована школа І-ІІІ ст. №8 - позашкільний центр» Кіровоградської міської ради;
III місце – Протас Тетяну, вихованку євроклубу «Всесвіт» НВО «Природничо-економіко-правовий ліцей-спеціалізована школа І-ІІІ ст. №8 - позашкільний центр» Кіровоградської міської ради;
III місце – Луб’яну Анастасію та Дерев’янко Руслану – вихованці євроклубу «Соняшник» Глинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Світловодського району;
III місце – Новохатського Євгена – учня спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 32 Кіровоградської міської ради;
у номінації «Конкурс на кращий тематичний захід «Привіт, Європо!»:
І місце – Євроклуб «Світоч» Олександрійської гімназії-інтернату, керівник Шапран В.С.;
І місце – Євроклуб «Надія» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості, керівник Арутюнян О.С.;
II місце – Євроклуб «Діалог» Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Удовіченко І.П.;
II місце – Євроклуб «В єднанні – сила» НВО «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 26 - дошкільний навчальний заклад - дитячий юнацький центр "Зорецвіт" Кіровоградської міської ради, керівник Дейкун М.О.;
III місце – Євроклуб «Ми – українці, ми – європейці» Балахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівського району;
III місце – Євроклуб «Євродіти» Грузьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кіровоградського району, керівник Бринза Я.С.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)